Dílna Mikulov - Výtvarné symposium
Úvod > Titulní > Dílna > Předchozí ročníky > Ročník 2007 > Klára Nejezchlebová

Klára Nejezchlebová


narozena: 4. 6. 1980, Brno; žije a pracuje v Praze a Brně (CZ)
studia: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
2006 půlroční stáž na Lapin Yliopisto, Finsko
adresa: Osiková 12, 637 00 Brno, Česká republika
e-mail: klanej@volny.cz

Čas v Mikulově jako proces

Obrazy jako stavební materiál. Do zámecké zdi jsem s pomocí přátel (díky) zazdila obrazy zakoupené v bazarech a vetešnictvích. Vyplnila jsem tak prázdný prostor ve zdi sousedící s vysekaným a nahrubo zazděným zámeckým oknem. Instalaci přijela zkontrolovat policie. Pár dní po vernisáži začaly obrazy mizet.
Čas jako smyčka. Už podle seznamu ulic je tohle místo „tak regionální, přitom tak naše“. Namluvila jsem časovou smyčku seznamu všech ulic v Mikulově. Přenesla jsem sedací soupravu se stolkem ze sedmdesátých let z místa, kde sídlí regionální muzeum, do zámeckých dočasných galerijních prostor. Doplnila jsem instalaci o zvukovou smyčku a projekci původního umístění sedací soupravy - místa, kterým jsem měsíc téměř denně procházela.

Měsíc v rámci sympozia v Mikulově je pro mě intenzivní zkušeností. Na setkání s mnoha lidmi, názory a situacemi nezapomenu. “Dílna“ je součástí mikulovského léta a snad se jí daří vybalancovat turistickou letní vlnu.
Jsem ráda, že má sympozium přislíbené stálé prostory, snad se tak stane přístupnějším a otevřenějším pro veřejnost i mimo sezónu. Díky

Klára Nejezchlebová


Kulturní práce
instalace – zámecká zeď, obrazy, stavební pěna, 2007

Smyčka
Smyčka
instalace – kombinovaná technika, nábytek, obrazová projekce, zvuk – namluvený seznam ulic města Mikulova, 2007