Dílna Mikulov - Výtvarné symposium

Fakta

Start čtvrtého ročníku schválilo zastupitelstvo města Mikulov a jeho tehdejší starosta MUDr. Ivo Koneš.

Sympoziu předcházela výstava účastníků MVS "dílna" '97. Konala se v galerii Štukový sál v Mikulově ve dnech 10. 7. – 30. 7. 1997.

Sympozium proběhlo ve dnech 18. 7. – 23. 8. 1997 v prostorách mikulovského zámku za vydatné pomoci Regionálního muzea v Mikulově, jeho vedení a zaměstnanců.

Slavnostní zahájení se uskutečnilo dne 18. 7. 1997 v prostorách Sally terreny na zámku v Mikulově. Současně v zámecké galérii proběhla vernisáž výstavy MVS "dílna" '94-'96. Slovem se účastnili: ředitelka RM Mikulov Mgr. Dobromila Brichtová, vedoucí Referátu regionálního rozvoje OÚ v Břeclavi ing. arch. Lydie Filipová, místostarosta města Mikulov Eduard Kulhavý, senátor za okres Břeclav Mgr. Jiří Pavlov, odborná pracovnice Moravské galerie v Brně PhDr. Eliška Lysková, garant MVS Libor Lípa, kurátor MVS "dílna" '97 ak. soch. Čestmír Suška, a za Přecitlivělé Vítězslav Vrbka.

Výsledky MVS "dílna" '97 byly prezentovány v parku mikulovského zámku.

Vernisáž se uskutečnila dne 23. 8. 1997 v 17.00 hodin. V programu se představili: Městský pěvecký sbor "Virtuosi di Mikulov", U nás se svítí, Second hand band, Oldřich Veselý, pan Bořek s loutkou Boreček, Malevil a kytarové trio Tři růže. Slovem se účastnili: starosta města Mikulov MUDr. Ivo Koneš, Mgr. Dobromila Brichtová, Vítězslav Vrbka za Přecitlivělé a účastníci sympozia. Program moderovali: Libor Lípa a Marcela Gamanovová, produkční MVS.

Dne 11. září 1997 byla zahájena výstava s názvem "Mikulovská sympozia" v Síni pod Plečnikovým schodištěm a Rajské zahradě Pražského hradu. Úvodní slovo k výstavě: PhDr. Jana Tichá z pořádající Nadace Svoboda. Dále se slovem účastnili Mgr. Jiří Pavlov a Vítězslav Vrbka, vystoupil Městský pěvecký sbor "Virtuosi di Mikulov" a kytarové trio Tři růže.


Hlavní pořadatel

Město Mikulov ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově

Kurátor

ak. soch. Čestmír Suška

Garant

Libor Lípa

Produkce

RAP spol. s r.o., Husova 13, 692 01 Mikulov, tel.: 0625/2932, 3135

Fotografie

reprodukce děl: Martin Polák
ostatní: Libor Lípa, Vít Novotný, Daniel Kamenár, Renata Jírová, Radek Jandera, Jan Halady