Sbírka Mikulov - Výtvarné symposium
Úvod > Titulní > Sbírka > Výstavy

Po stopách soch současného umění v Mikulově

Začátkem června město Mikulov vydalo přehlednou mapku s názvem "Po stopách současného umění ve městě." Tato drobná publikace Vám představuje umělecká díla ve veřejném prostoru města Mikulova, a to nejen ta, která jsou součástí sbírky Mikulovského výtvarného sympozia. Sochy, objekty a skulptury vytvářejí cestu procházející městem od nejvyššího bodu – zámku, až po poslední cíp tohoto malebného místa a zdejšího kraje. Autoři, jako je Čestmír Suška či Jan Koblasa Vám svou monumentální tvorbou mohou přiblížit i jiné osudy a příběhy našeho města, a hlavně Vám umožní spatřit město Mikulov v novém světle bez barokního hávu a dávné minulosti, jako rozvíjející se organismus či živou a neustále se vyvíjející bytost.

stezka-umeni-mapa_final-nahled.pdf

 

 

Výstava Juliuse Reichela - 12. 6. do 10. 7. 2021

Kalijuga 3D / Silicon Brain / Ragnarök 6G / Full of Pain / Dada Nihilist / Child of Rain / Marx Sifilis /Pelican Bay / Satellite Fly / Blackmarket Art / Amateur Star / Die Die Die Die / Jesus Superstar / Fenix /

 

Jestliže jste dočetli až sem, tak jste se seznámili s názvem výstavy malíře Julia Reichela, jenž se na mikulovském zámku představuje ve své explozivní kondici, díky níž pokrývá plochy plátna expanzivní vizuální řečí plnou kódů, barev, značek a významů, a který se na tomtéž místě objeví i v příštím roce jako kurátor dílenského sympozia. On sám se občanským jménem jmenuje jinak, ale to vůbec nevadí, abyste se seznámili s umělcem, který reprezentuje to nejlepší, co se právě děje v generaci na hranici mládí a středního věku. A pro znalce ještě doporučující poznámku: studoval na pražské Umprum v ateliéru Jiřího Davida. Výstava je přístupná pro všechna lidská skupenství, zastřené vědomí není překážkou.

Martin Dostál, kurátor výstavy

 

Výstava ZA OBZOR - 25 let Mikulovského výtvarného sympozia "dílna"

31. 3. 2019 – 13. 7. 2019, mikulovský zámek

 

Kurátoři: Martin Dostál, Adam Vrbka

Výstava Za obzor mapuje unikátní fenomén mikulovského výtvarného sympozia Dílna, které se v tomto jihomoravském městě na hranicích s Rakouskem koná již více než čtvrtstoletí. Za tu dobu přivedlo do zdejších zámeckých ateliérů přes 120 autorů různých generací z českých zemí, ze Slovenska i ze zahraničí. Jubilejní výstava nepředstavuje jen reprezentativní výběr prací, která zde vznikla a stala se součástí sbírek města Mikulova, ale je překvapivě výraznou a pronikavou sondou do českého a mezinárodního umění minulých dvou a půl dekád.

 

Kurátor o výstave.pdf

 

 

 

KŘEST KATALOGU VÝSTAVY - 8. 6. 2019

 

Seznam zapůjčených uměleckých děl MVS dílna.pdf